Přihlášení uživatele

Logo
Doplňková fotka

Vozidlo technického záchranného týmu

Úvodní fotka Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika z.s.

Volkswagen Transporter T4 2.5 Syncro

Vozidlo technického záchranného týmu je díky pohonu Syncro možno využít i do středně těžkého terénu. Jeho jízdní vlastnosti a spolehlivost byli jasnou volbou pro využití jako speciálu pro vyprošťování osob z havarovaných vozidel a pro technickou podporu našich záchranářů. Zadní náprava je upravena pro větší zatížení a vnitřek vozu je zastavěn pomocí hliníkových profilů a systému výsuvů k uložení všeho potřebného pro zásah u dopravní nehody. Navíc je zde i nádrž o objemu 150 litrů vody s vysokotlakým čerpadlem s možností přiměšování pěnidla nebo smáčedla pro prvotní hasební zásah. Vodu pak doplňuje několik hasicích přístrojů práškových, vodní a sněhový. Pro opravdu rozvinutý požár lze využít dvě protipožární hasicí koule.

Zadní výsuv vložený přes celou šíři vozidla nese to nejnutnější pro činnost při vyprošťování. Hydraulický vyprošťovací systém LUCAS, v konfiguraci střihacího nástroje, rozpínacího nástroje a čtyř lineárních rozpěrných válců různých délek, poskytujících maximální možnou podporu našim záchranářům při náročných zásazích. Systém je poháněn hydraulickým čerpadlem s pracovním tlakem 730 bar. Díky takové síle zvládají nástroje pronikat karoserií vozidla bez vážných potíží.

Doplňkovým a přesto velmi potřebným vybavením je pak kotoučová záchranná pila, řetězová pila a mečová pila. O napájení elektrickou energií se stará výkonná elektrocentrála s výkonem 5 Kw se stabilizací napětí.

Nedílnou součástí vybavení je pak stabilizace vozidla. Ke stabilizačním tyčím Weber s možností délkového nastavení, disponujeme i unikátním stabilizačním systémem Resqtec Zumro, kterému vzhledem k tvaru a použití přezdíváme Lego. Nechybí ani pákové lanové navijáky, kurty s ráčnou či kurty vlečné.

Ze zdravotnického vybavení je samozřejmě k dispozici plně vybavený batoh, včetně možnosti fixace pánve či zlomenin, sadou krčních límců, vyprošťovací vestou či automatizovaným externím defibrilátorem.

Z dalšího potřebného vybavení jmenujme zachycovače airbagů, ruční nářadí, pilu na okna, variabilní ruční vyprošťovací nástroj, nástroj Hooligan Paratech,  demoliční nástroj FuBar, páčidla, nože, pákové nůžky a spoustu dalšího vybavení, bez kterého by jsme se při zásahu neobešli. Samozřejmostí je i následný úklid vozovky s pomocí sorpčních látek na ropné produkty.

Pro obsluhu vozidla máme speciálně vyškolený „technický záchranný tým“. Jejich určení je technický dozor na automobilových závodech jako jsou závody do vrchů, rallycross, rally a autocross.

Volkswagen Transporter T4 2.5 Syncro Volkswagen Transporter T4 2.5 Syncro Volkswagen Transporter T4 2.5 Syncro