Přihlášení uživatele

Logo
Doplňková fotka

Činnosti

Úvodní fotka Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika z.s.


Prevence a osvěta

Primárním účelem vzniku Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika v roce 2008 byla poměrně velká neznalost pravidel poskytování předlékařské první pomoci mezi laickou veřejností a přítomnost velkého množství mýtů o základních krocích. Jako profesionální záchranáři víme, že bez pomoci laiků na místě je naše snaha účinně pomoci velmi složitá a mnohdy marná. Laický záchranář je na místě mnohem dříve než profesionální pomoc. Proto se snažíme vzdělávat se stejným důrazem jako zachraňovat.

Zobrazit více

 


 

Vzdělávání složek IZS

Naší hlavní činností je vzdělávání. Avšak nejen laici a běžní občané mají mezery v oblasti poskytování první pomoci. Jednou z našich aktivit, na kterou klademe velký důraz a soustředíme na ní většinu své pozornosti je vzdělávání složek integrovaného záchranného systému. Vždyť ne všude na místě mimořádné události je první záchranná služba. Proto se snažíme zúčastnit se co největšího počtu cvičení, školení první pomoci a soutěží vzdělávajících záchranáře.

Zobrazit více

 


 

Intervence při mimořádných událostech

Většinu naší členské základny spojuje jedna jediná věc. Touha pomáhat, ať už zprostředkovaně jako lektoři první pomoci a záchrany osob či jako záchranáři v terénu. Většina našich členů jsou profesionální záchranáři záchranných služeb, hasiči nebo operátoři tísňových linek. Dá se říci, že záchrana osob je jejich denním chlebem. V souvislosti se stále narůstajícím počtem vybavení, technického zabezpečení a hlavně s šířením naší pověsti mezi profesionální veřejnost, bylo jen otázkou času, kdy bude naše vybavení použito pro mimořádnou událost.

Zobrazit více

 


 

Zdravotnické asistence

Jako organizace s profesní činností se zabýváme poskytováním zdravotnických asistencí. Těchto asistencí je nejčastěji využíváno při sportovních a kulturních akcích, závodech, cvičeních, rekondičních pobytech a táborech a v mnoha dalších případech. V případě vyšší koncentrace osob na určitý prostor nebo vyšší rizikovosti akce je tato asistence zákonnou nutností. Všechny činnosti jsou realizované na nejvyšší profesionální úrovni, která je naší velkou prioritou a dobrou vizitkou zdravotnických pracovníků v přístupu k pacientům.

Zobrazit více

 


 

Školení první pomoci

Zkušenosti našich záchranářů z terénu se snažíme předat i na komerčních školeních první pomoci. Naše moderně vybavené školící středisko disponuje audiovizuálním zařízením pro projekci přednášek a audiovizuálním programem včetně možnosti ozvučení větších zasedacích místností. Pro co nejlepší výsledky při nácviku resuscitace jsme vybaveni nejmodernějším počítačovým simulátorem umožňující okamžitý feedback nácviku záchrany na monitor. Našimi lektory jsou dlouholetí zaměstnanci záchranných služeb či pracovníci tísňových linek se zkušeností ve vzdělávání. Spolupráce s našimi maskéry a profesionálními figuranty pak otevírá zcela nové možnosti při zážitkových kurzech.

Zobrazit více

 


 

Maskování poranění

Nedílnou součástí příprav cvičení pro složky IZS je příprava reálných modelových situací. To zahrnuje mimo jiné i věrohodné maskování poranění. Za tímto účelem disponuje naše asociace potřebným vybavení a týmem speciálně vyškolených osob, kteří jsou schopni nejen realistického ztvárnění poranění na figurantech, ale i vytvoření celkové situace kolem zraněných. Od roku 2012 pracujeme s materiály zcela odlišnými od metod běžně používaných jinými skupinami maskérů. Naše metoda je tak mnohem realističtější a trvanlivější. Materiály jsou srovnatelné s maskování pro film. Na místě takto zinscenovaného zásahu pak musí záchranáři zasahovat při ztížených podmínkách, doprovázených sténáním zraněných osob, často doplněných o výbuchy či kouřové efekty nebo nabouraná vozidla.

Zobrazit více

 


 

Záchranná kynologie

V souvislosti s navázáním velmi přátelských vztahů s komunitou kynologů záchranných brigád jsme v roce 2016 rozšířili naší činnost i na poli záchranné kynologie. V současné době máme pět vlastních psovodů se speciálně vycvičenými psy pro pátrání v sutinách i na plochách. Díky nim jsme schopni se aktivně podílet při pátrání po pohřešovaných osobách v určité lokalitě včetně kompletního zajištění zdravotnické péče pátrajícím i hledaným.

Zobrazit více