Přihlášení uživatele

Logo
Doplňková fotka

O nás

Úvodní fotka Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika z.s.

Asociace dobrovolných záchranářů Česká Republika z. s., vzniká v roce 2008 z iniciativy tří záchranářů a jednoho lékaře. Důvodem není nic jiného než šířit povědomí o první pomoci do řad laické veřejnosti a docílit tak alespoň základního povědomí o této problematice. Snaha zúčastnit se co nejvíce veřejných akcí, kde jsme trpělivě vysvětlovali základy první pomoci, resuscitace a s postupem času a přibývající zdravotnickou výbavou i ukázat náročnou práci záchranářů, nás zavála snad do všech koutů republiky a pomohla navázat nejedno přátelství s hasiči, policisty a dalšími složkami integrovaného záchranného systému.

Od prvopočátku se snažíme vzdělávat a šířit povědomí o první pomoci i mezi samotné záchranáře. Největším naším projektem pro vzdělávání záchranářů je bezesporu projekt SOS Extreme jenž se za dobu své existence usadil jako tradiční a soutěžními družstvy vyhledávaná možnost, kde se mohou něco naučit a poměřit své síly mezi sebou. Z důvodu pořádání této akce na sebe nenechala dlouho čekat i myšlenka na vznik vlastní maskérské skupiny. Naši maskéři se řadí mezi jedny z nejlepších v republice, ať už díky materiálům, které používají, nebo schopnost zinscenovat reálnou situaci do posledního detailu.

Oblíbenost našeho programu terénního vzdělávání laiků se postupem času vypracovala na ucelený a sofistikovaný systém, vyžadující stále více a více technického zabezpečení a materiálních potřeb, což znamenalo stále větší a větší nasazení našich členů. Díky tomu se můžete na našich akcích seznámit se základy první pomoci či zkusit resuscitaci na moderních simulátorech s možností okamžitého sledování vašich postupů. V našem interaktivním centru si děti mohou vyplňovat testy a úkoly či prohlédnout historické zdravotnické vybavení. Další oblíbenou činností jsou i dynamické ukázky záchrany osob nejen při dopravních nehodách.

Původně nastřádané vybavení pro ukázky a výuku vytvořilo slušný potenciál i pro možnou intervenci při mimořádných událostech. Naše sanitky a posádky jsou tak historicky nasazovány na povodně či pátrání po pohřešovaných nebo jsme smluvním partnerem záchranné služby při krizových dnech.

V současnosti se naše skupina rozšířila i o psovody záchranných psů nebo lezeckou skupiny. Díky tomu se naše pomoc stává komplexní.

Odvážíme se tvrdit, že svým profilem jsme zcela unikátními. Různorodá činnost, unikátní technika a tisíce odpracovaných hodin. To vše stojí za dynamickým rozvojem naší organizace. Za celou naší historii se můžeme pochlubit desítkami zajímavých projektů, cvičení a navázaných spoluprací. Váš zájem je naším hnacím motorem do další činnosti.