Přihlášení uživatele

Logo
Doplňková fotka

Sanitní vozidla

Úvodní fotka Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika z.s.

Mercedes Benz Sprinter 516 CDI, Fahrtech Systeme

Sanitní vozidlo se skříňovou nástavbou německé firmy Fahrtech. Nástavba umožňuje díky svému prostoru dostatek místa pro péči o pacienta. Vybaveno hydraulicky nastavitelným stolem pro nosítka Stryker M1 s možností náklonu a hydraulického odpružení během jízdě. Vozidlo je díky svým rozměrům a váze 5000 kg možno řídit pouze s řidičským oprávněním na nákladní vozidla. Komfort za jízdy umocňuje i vzduchově stavitelný podvozek na zadní nápravě, která je vzhledem k váze vozidla vybavena dvojmontáží kol Vozidlo je vybaveno s ohledem na vyhlášku 296/2012 sb. jako vozidlo PPNP a splňuje homologaci ČSN EN 1789.

Mercedes Benz Sprinter 516 CDI, Fahrtech Systeme Mercedes Benz Sprinter 516 CDI, Fahrtech Systeme Mercedes Benz Sprinter 516 CDI, Fahrtech Systeme

Volkswagen Transporter T5 fl, 4 Motion, 2.0 Bitdi, System Strobel + FD Servis

Sanitní vozidlo se skříňovou nástavbou německé firmy System Strobel a vestavbou od české firmy FD Servis Praha. Sanitní vozidlo hojně rozšířené u ZZS v České republice. Výhodou je jistě dostatek prostoru a v podstatě podvozek osobního vozu. Jízdní vlastnosti a pohon 4 Motion dělají z vozidla partnera nejen na dlouhé cesty, ale podrží posádku i během pohybu po nezpevněných komunikacích a v lehčím terénu. Vozidlo je moderní konstrukce včetně nástavby, která je výrobcem označována jako bezpečná sanitka, vzhledem použití moderních materiálu s velkou pevností i během možné dopravní nehody. V bezpečí je i pacient, jehož prostor určují nosítka Kartsana s kompletním zádržným systémem a možností transportu i malého pacienta. Výhodou je i váha vozu, která je i s nákladem do 3500 kg, tudíž není vyžadováno řp sk. C. Vozidlo je vybaveno moderním výstražným zařízením Whelen. Vybaveno je s ohledem na vyhlášku 296/2012 sb. jako vozidlo PPNP a splňuje normu ČSN EN 1789.

Volkswagen Transporter T5 fl, 4 Motion, 2.0 Bitdi, System Strobel + FD Servis Volkswagen Transporter T5 fl, 4 Motion, 2.0 Bitdi, System Strobel + FD Servis Volkswagen Transporter T5 fl, 4 Motion, 2.0 Bitdi, System Strobel + FD Servis

Mercedes Benz W211 280E BINZ Sweden

V našich končinách ne příliš tradiční sanitní vozidlo kategorie B, které tak plně vyhovuje pro práci v týmu RZP /RLP. Jeho hendikep v podobě menšího prostoru pro práci kolem pacienta kompenzují skvělé jízdní vlastnosti a dokonalý komfort pro posádku a pacienta. Líbivý a exotický design je pak jen pomyslnou třešničkou na dortu. Vozidlo původně sloužící v dalekém severském městě Karlskoga, jsme zakoupili jako záložní sanitku a vozidlo pro delší cesty, zahraniční repatriace a preventivní akce. Během prvního roku si však našla nezastupitelné místo v našem týmu a oblíbenost mezi řidiči. Je vybaveno plnohodnotnými nosítky Stollenwerk, centrálním ovládáním přes sběrnici Standby, rozvodem medicinálního kyslíku a elektřiny. Její zdravotnické vybavení odpovídá povinné vyhlášce 296/2012 sb., s vybavením pro činnost PPNP a splňuje normu ČSN EN 1789.

Mercedes Benz W211 280E BINZ Sweden Mercedes Benz W211 280E BINZ Sweden Mercedes Benz W211 280E BINZ Sweden