Přihlášení uživatele

Logo
Doplňková fotka

Maskování poranění

Úvodní fotka Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika z.s.

Nedílnou součástí příprav cvičení pro složky IZS je příprava reálných modelových situací. To zahrnuje mimo jiné i věrohodné maskování poranění. Za tímto účelem disponuje naše asociace potřebným vybavení a týmem speciálně vyškolených osob, kteří jsou schopni nejen realistického ztvárnění poranění na figurantech, ale i vytvoření celkové situace kolem zraněných. Od roku 2012 pracujeme s materiály zcela odlišnými od metod běžně používaných jinými skupinami maskérů. Naše metoda je tak mnohem realističtější a trvanlivější. Materiály jsou srovnatelné s maskování pro film. Na místě takto zinscenovaného zásahu pak musí záchranáři zasahovat při ztížených podmínkách, doprovázených sténáním zraněných osob, často doplněných o výbuchy či kouřové efekty nebo nabouraná vozidla.

Nutnost založení této skupiny se ukázala při první myšlence uspořádání cvičení SOS. Maskéři poranění jsou zde nenahraditelnou součástí organizačního týmu a dávají celému cvičení mnohdy až děsivý nádech.

Postupem času jsme se vypracovali na velmi dobrou úroveň o čemž svědčí i spolupráce naší maskérské skupiny s Armádou ČR nebo Policií ČR s nimiž spolupracujeme při vzdělávání jejích členů.

Maskérská skupina svým umem mnohdy obohacuje i preventivní akce pro děti a širokou veřejnost, kde je její činnost vždy velkým lákadlem.  

Chcete využít zkušeností našich maskérů například pro přípravu cvičení pro Vaši jednotku hasičů nebo pro přípravu soutěže pro děti? Kontaktujte nás.