Přihlášení uživatele

Logo
Doplňková fotka

Start nové sezóny

20:48:03 26.3.2023 | Prevence
Úvodní fotka Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika z.s.

Tak už nám začíná maratón náročných dní plných práce. V sobotu jsme odstartovali sezónu preventivních akcí, konkrétně "Dětským dnem s IZS" v Pražských Čakovicích. Zde jsme po boku policistů a hasičů prezentovali vybavení vozidla záchranné služby, učili základům první pomoci a rozdávali testíky. Vcelku nás zaskočila obrovská účast návštěvníků akce a odjížděli jsme odtud naplněni pocitem skvěle stráveného sobotního dne.

Druhá skupina složená z vozidla RZP a vozidla TZT vyrazila na první závod sezóny seriálu AMATER ENDURANCE CUP na závodiště do Sosnové u České Lípy. Závody proběhli v klidu a byla potřeba pouze jedné zdravotnické intervence a kluci na technickém voze přemohli únik ropných produktů vyzbrojeni sorbentem, košťaty a lopatou. Příště se snad dočkáme i lepšího počasí v Mostě, kam se přesune druhý závod seriálu.

No a abychom nevypadli ze cviku, pochystali nám na neděli u našeho partnera Autocentrum Dobřejovice dva vraky na nácvik vyprošťování. Náš stálý tým se zdokonaloval v technice a přivzal k sobě našeho nováčka , který prodělal křest při práci na technickém voze. Vyzkoušet se musela i naše nová pomůcka, aku mečová pila DEWALT. Trénovat je třeba protože letos nás čeká seriál Amater Endurance Cup, závody do vrchů Edda Cup - nezávislé závody do vrchu a chybět nebude ani autokros a rallycross.