Přihlášení uživatele

Logo
Doplňková fotka

Sobotní akce

17:53:01 17.8.2020 | Prevence
Úvodní fotka Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika z.s.

V sobotu jsme se opravdu nenudili. Dva naše vozy vyrazily v časných ranních hodinách dohlížet na závod Rallycross cupu, kde jsme se tradičně postarali o technickou, požární a zdravotnickou asistenci. Na závodě nemohlo chybět pár kolizí, které si však nevyžádaly startování našich agregátů, či zásah našeho zdravotnického týmu.

Druhé vozidlo si naložilo preventisty a vyrazilo na menší tour po vlastech českých. Cílem první akce byla krásná Šumava, a konkrétně tradiční akce Bezpečná Šumava. My jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít desáté výročí této akce, protože zde máme spoustu přátel právě u pořádajících hasičů správy Národního parku Šumava. Zde jsme návštěvníkům akce ukázali naší novou sanitku a rozdali dětem nějaké maličkosti. Společně s námi dorazila i část naší tlapkové patroly, Bessy a Fors. Naši psíci pak předvedli jak jsou šikovní a kromě poslušnosti, jak hezky zvládají jízdu na čtyřkolce. Škoda jen tak ošklivého počasí, kvůli kterému se bohužel nekonala většina ukázek. Ale množství vystavených složek a techniky nabídlo i tak velmi zajímavý program.

Cestou zpět jsme ještě dorazili na krátké pozdravení hasičům do Hlásné Třebaňe, abychom podpořili jejich tradiční Hasofest. Bohužel jsme zde letos neukázali práci našich záchranářů při dynamické ukázce, ale splnili jsme alespoň společenskou povinnost