Přihlášení uživatele

Logo
Doplňková fotka

Život nejen pro Matěje

19:48:34 23.9.2019 | Prevence
Úvodní fotka Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika z.s.

Naší největší preventivní akcí letošního podzimu byla oslava světového dne dárců kostní dřeně, kterou jsme oslavili velkolepou akcí na domácí půdě. Registr dárců kostní dřeně a IKEM uspořádali akci nazvanou \"Život nejen pro Matěje\", která byla největší náborovou kampaní potencionálních dárců kostní dřeně. Vestec, který převzal nad celou akcí patronát a pomohl zorganizovat bohatý doprovodný program, čítající vystoupení několika kapel, včetně kapely Support Lesbiens, fotbalový zápas, vystoupení mažoretek či nádherný ohňostroj. Na nás pak padla organizace tříhodinového bloku dynamických ukázek složek IZS. Vzhledem k tomu, že v tomto máme velikou praxi, nebyl problém uspořádat ukázku každou půlhodinu v přiděleném čase. K vidění tak byla ukázka našich kynologů a jejich čtyřnohých parťáků, zásah na nebezpečného pachatele předvedla skupina CAARG a pozvání přijali i kamarádi od KPJ Středočeského kraje, konkrétně družstvo z Benešova. Od nich jsme pak mohli shlédnout zadržení pachatele ve vozidle, či postup policie proti demonstrujícímu davu. Ukázku spolupráce u pacienta stiženého zástavou oběhu jsme předvedli v součinnosti s JSDH Vestec, kteří zahájili zásah jako first responders s AED. Posléze na místo dorazilo naše vozidlo RZP následované vozidlem R/V. Společnými silami se pacientovi podařilo obnovit vitální funkce a byl odvezen do zdravotnického zařízení. Další ukázkou v součinnosti s našimi hasiči, byl zásah u dopravní nehody a záchrana uvězněné osoby ve vozidle na boku. Za využití našeho technického týmu a jeho vyprošťovacího zařízení, byla velmi rychle odstraněna střecha vozidla a pacient tak mohl být šetrně vyproštěn z havarovaného vozu. Poslední ukázkou pak bylo využití technologie Pro Pak našich hasičů při požáru osobního automobilu.

Touto smrští ukázek však naše činnost nekončila. Po celou dobu byla na místě k dispozici naše preventivní skupina s programem pro ty nejmenší návštěvníky akce a autobus se simulátorem pro resuscitaci. Navíc na celou akci a na bezpečí jejích účastníků dohlíželi dvě naše posádky, které řešili převážně drobnější události.

Jsme rádi, že jsme i my mohli pomoci k atraktivnosti celého programu a přispět k hladkému průběhu takto významné akce.

Zároveň děkujeme všem, kteří se nebáli a zařadili se do registru kostní dřeně a pomohli tak zvýšit naději nejen Matějovi.