Přihlášení uživatele

Logo
Doplňková fotka

Prázdninová činnost

13:00:32 13.9.2018 | Prevence
Úvodní fotka Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika z.s.

Abyste si nemysleli, že jsme o prázdninách nic nedělali, přinášíme výčet aktivit naší preventivní skupiny.

7. 7. 2018
První prázdninovou akcí byla návštěva výročí SDH Velký Újezd. Organizátoři zde připravili krásný program seznamující s prací složek IZS. Celý den byl nabitý dynamickými ukázkami složek IZS. My jsme na akci přijeli s naším preventivním programem, autobusem s interaktivní výukou resuscitace, sanitkou a terénním vozidlem Range Rover. Do dynamických ukázek jsme se zapojili při předvedení zásahu složek IZS na dopravní nehodu osobního vozidla, kde jsme společně s HZS Mělník vyprostili pacienta z trosek vozidla. V samostatné ukázce se předvedla i naše psí smečka.

7.7.2018
Další skupinka našich záchranářů dovezla ukázat a předvést naší techniku dětem na tábor do Osady u Hadí řeky v Malé Lečici. Společně s hasiči a policisty vytvořili vzdělávací den plný ukázek práce a vybavení složek IZS. My jsme přispěli předvedením našeho speciálu pro vyprošťování osob z havarovaných vozidel a sanitním vozem. Odpoledne se přidal i sanitní Range Rover, který přejel z jiné akce.

15. 7. 2018
Ukázky záchranářské techniky a vybavení na dětském táboře v Bílkovicích u Vlašimi jsme doplnili besedou s dětmi, jak se chovat v mimořádných událostech a jak poskytnout první pomoc zraněným. Děti hltali informace a některé dovednosti si měli možnost vyzkoušet.

25. 8. 2018
Na základě pozvání Kiwanis klubu jsme se zúčastnili tradičního loučení s prázdninami v Podlesí u Příbrami. Děti měli možnost shlédnout naší záchranářskou techniku a v premiéře se představil i náš nový nafukovací stan, ve kterém probíhal nácvik resuscitace. Za odhodlání při plnění úkolů nechyběli odměny v podobě omalovánek či plyšových hraček.

26. 8. 2018
Rozloučení s prázdninami pořádali i v Mělnickém Vtelně. Naše výprava čítající autobus, Santanu s nůžkami na vyprošťování osob a sanitku předvedla klasický program pro malé i velké. V ukázce jsme pak předvedli jednotlivé nástroje používané naším technickým týmem na vyproštění osob z vozidel.

1. 9. 2018
Jako spoluorganizátoři jsme do Záhořan nedaleko Mníšku přivezli ukázat vše co umíme. Naši pejsanové ukázali jak umí být poslušní a jak umí vyštěkat nalezenou osobu. Preventivní skupina pracovala v autobusu na vzdělávání zájemců na našem simulátoru a za testy rozdávala kartičky záchranáře. Z dynamických ukázek jsme předvedli hašení hořícího oleje a hřebem programu bylo vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozu ve spolupráci s našimi kamarády, hasiči z Kytína. Škoda jen deštivého počasí, ale i tak se jednalo o báječný den.

7. 9. 2018
Den Bezpečí, pravidelně pořádaný městem Neratovice, se již podruhé neobešel bez naší přítomnosti. Vystavené složky IZS a jejich ukázky jsme doplnili naším preventivním programem a ukázkou práce našich psovodů.