Přihlášení uživatele

Logo
Doplňková fotka

Nový pomocníci

12:10:45 17.8.2018 | Intervence
Úvodní fotka Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika z.s.

S hrdostí představujeme čtyři naše nové pomocníky.

Prvním je veliký pomocník pro naše týlové zabezpečení, preventivní akce a dlouhodobé výcviky. Je jím nafukovací záchranný stan PZG včetně příslušenství. Tento bezmála tři metry vysoký červený krasavec poskytuje prostor dvaceti metrů čtverečních. Díky oboustranně umístěným dveřím může být stan průchozí nebo kompletně uzavřený. Podlaha je odepínací a zajišťuje odolnost proti 20 cm vodnímu sloupci. Nahradí doposud užívaný stan EZ 30, který je bohužel již natolik opotřebený, že vyžaduje rozsáhlou opravu.

Druhým pomocníkem je dvojčátko našeho AED ZOLL. Ověřená kvalita ZOLL AED Plus je všem známa. Vzhledem k nárustu akcí byl jeden kus nedostatečný. Doufáme však, že zůstane zapečetěný a maximálně poslouží při našich kurzech.

Třetím parťákem do nepohody je terénní vozidlo Range Rover 4,6 HSE. Toto vozidlo je zastavěno jako terénní sanitka včetně lůžka pro transport pacienta. Zároveň díky montáži tažného zařízení a výkonnému motoru umožňuje vlečení 3500 kg přívěsu.

A poslední, čtvrtou sadou pomocníků, je set radiostanic Motorola T80 Extreme. Radiostanice, včetně kufru s příslušenstvím, usnadní komunikaci na většině aktivit naší asociace a hlavně při zdravotnických asistencích. Pracují na veřejném pásmu s možným dosahem až 10 km. Jejich robustní konstrukce je aktuálně nejodolnější na trhu PMR radiostanic.