Přihlášení uživatele

Logo
Doplňková fotka

Dopravní nehoda u Horoměřic

21:44:29 12.1.2018 | Intervence
Úvodní fotka Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika z.s.

Dnes jsme v 16:52 obdrželi žádost o pomoc při tragické dopravní nehodě u Horoměřic. Vzhledem ke skutečnosti, že se jednalo o nehodu autobusu s velkým množství raněných osob byl vyhlášen traumaplán. Na místo se tak sjeli všechny složky IZS z Prahy a Středočeského kraje. Kapacity Záchranné služby doplnili i soukromé společnosti Ambulance Meditrans, ASČR a Pragomedika Plus.

My na místo vyrazili v 16:55 v posádce RZP s naším Medvědem, v 17:15 další posádka RZP s Vildou a 17:30 naši first responders se Subaru.

První posádka se na místo dostala v 17:15 a okamžitě se nahlásili vedoucímu odsunu. Na jejich pokyn utvořili posádku pro speciální vozidlo MB Atego ZZS Praha a dohlédli na odsun šesti méně závažných pacientů do nemocnice v pražské Krči.

Druhá posádka přijela v době kdy docházelo k odsunu posledních pacientů a jejich kapacita zůstala bez využití. Subaru se jako nepotřebné otočilo cestou na místo události zpět na základnu.

Jsme velice pyšní, že jsme dokázali v tak krátkém čase reagovat na událost tohoto charakteru. A jsme rádi za důvěru, která je do nás vkládána. Díky podobným událostem víme ze naše činnost a tisíce hodin dobrovolné práce má smysl a je pro nás velkou motivací.

Děkujeme každému našemu členovi, který vkládá své úsilí do společné věci.