Přihlášení uživatele

Logo
Doplňková fotka

Retroměstečko 2017

10:31:07 26.9.2017 | Prevence
Úvodní fotka Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika z.s.

Parádní akce Retroměstečko pohledem génia akční fotografie Petr Šedivý. Akce byla symbolickým završením sezóny preventivních akcí a navzdory nepřízni počasí jsme pracovali na plné obrátky. Na tuto akci jsem si pro návštěvníky připravili spoustu novinek. Kromě propagačních materálů, banerů a letáků, nově děti dostávali slepovací vystřihovánku našeho autobusu při splnění klasického vzdělávacího kolečka. Interaktivní výuku resuscitace jsme rozšířili o ukázku použití AED Zoll včetně předvedení bezpečnostní schránky, ve které je umístěn na veřejných místech. Samotnou činnost přístroje pak bylo možno vyzkoušet na simulátoru. Ruku v ruce jde i výuka použití aplikace Záchranka a prvně jsme zprostředkovali projekci naučných videí kampaně Ty to zvládneš.
Vzhledem k tématu návrat do minulosti jsme rozšířili sbirku historického vybavení kde nejstarším exponátem byla amputační pila z roku 1900. Abychom doplnili atmosféru RETRO, dovezli jsme ukázat i historické vozy a společně s naším medvědem vytvořili takové menší Mercedes evolution s naším MB W124 Binz ambulance a zapujčeným MB 280 GE Ch. Miesen ambulance od Ambulance Meditrans. Obrovským lákadlem bylo představení techniky našeho technického záchranného týmu, kterou po celý víkend ukazovali v naší vlastní dynamické zóně na přistaveném vraku osobního vozu. Na něm se ukazovali jednotlivé nástroje a vybavení, kterým disponujeme. Na naší dynamické zóně se po celý den předváděla i naše smečka záchranných psů a hlavně si užívali drbání od všech zájemců. MB 280 GE Ch. Miesen ambulance od Ambulance Meditrans. Obrovským lákadlem bylo představení našeho Technického záchranného týmu s jeho vybavenim, které po celý víkend ukazovali v naší vlastní dynamické zóně na přistaveném vraku osobního vozu. Na naší dynamické zóně se po celý den předváděla i naše smečka záchranných psů a hlavně si užívali drbání od všech zájemců.

Vrcholem programu byla společná dynamická ukázka, s našimi kolegy z Taktické operativní skupiny. Námětem situace byla dopravní nehoda při pronásledování nebezpečných pachatelů. Vliven nehody dochází ke zranění řidiče, který je pak ve spolupráci všech našich složek a za použití hydraulického vyprošťovacího zařízení vyproštěn z vozidla a odvezen do zdravotnického zařízení.

Celou akci hodnotíme jako povedenou, škoda jen zmíněného počasí. Doufáme, že se náš program líbil a budeme se těšit na shledanou.