Přihlášení uživatele

Logo
Doplňková fotka

Čarodějnice

21:17:34 16.5.2017 | Prevence
Úvodní fotka Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika z.s.

30. 4. bylo poněkud hektické. Ráno jsme vyrazili k HZS Středočeského kraje, konkrétně na Mělník. Na pořadu dne bylo školení první pomoci a nácvik resuscitace. Probrali jsme strategii a postupy u pacienta, celkové vyšetření, odběr anamnézy a nemohl chybět ani nácvik resuscitace.

Po poledni jsme se vrátili na základnu abychom připravili vybavení na preventivní akci související s pálením čarodějnic. Pozvání jsme letos přijali do Dolních Břežan. Zde jsme slíbili kromě preventivní činnosti i dynamické ukázky záchrany osob. Jednou z námi komentovaných ukázek byla resuscitace a druhou pak vyproštění osoby z havarovaného vozidla. Tuto ukázku jsme provedli v součinnosti s našimi kamarády z OP Vestec a děkujeme jim za spolupráci. Náš stan s kartičkami záchranáře a resuscitací byl neustále v obležení malých i velkých zvědavců a naší činnost ukončilo až zapálení dřevěné hranice.

Mezitím se jedna z našich sanitek přemístila na louku před Vestecký amfiteátr, aby společně s Vesteckou jednotkou hasičů dohlížela na bezpečnost návštěvníků čarodějnických oslav. Zde poskytovala dozor zhruba do půlnočních hodin, kdy se vrátila na základnu.

Od sedmé hodiny večerní byla jedna naše posádka dislokována na základně ve Vestci, kde byla na žádost operačního střediska ZZS Středočeského kraje. Důvodem bylo možné využití jako first responders a doplnění kapacit pro případný nárůst událostí. Zde byla do sedmé hodiny ranní druhého dne.